Stovyklos

Stovyklos vaikams ir paaugliams "Būti ar nebūti?" - 2024

Mūsų organizuotos stovyklos

“Būti ar nebūti?” - 2023

2023 metais kūrybiškumo stovykla įsikūrė prie pat jūros kranto, Karklėje.

Saulėtos dienos ir šilti vakarai visiems stovyklautojams dovanojo nepamirštamas emocijas ir įsimintinus potyrius kūrybiškumo stovykloje. Čia kiekvieną dieną stovyklautojai buvo kviečiami į paskaitas, kurių metu susipažino su objektų teatru, šiuolaikinio šokio pagrindais, scenos judesiu, pantomimos menu ir specialiu grimu. Stovyklautojai taip pat apsilankė Klaipėdos senamiestyje, svečiavosi Klaipėdos dramos teatre ir susipažino su dramos Teatro užkulisiais, o visą tai vainikavo pramoginė išvyka į Smiltynę, kur stovyklautojai tyrinėjo žvejų miestelį, aplankė ruoniukų centrą bei pramogavo laukiniame paplūdimyje. Taip pat stovykloje svečiavosi ir savo srities profesionalai: šokėja ir choreografė – Valeriia Miloradova ir pantomimos teatro žanro atstovas – Arūnas Mozeris.

Dienos stovyklose jaunieji stovyklautojai kultūros žinių sėmėsi Nacionaliniame dailės muziejuje, susipažino su Nikolo Tesla išradimais Energetikos ir technikos muziejuje, išbandė Domino Teatro sceną ir užkulisius, tyrinėjo iliuzijų muziejų, susipažino su muzikiniais ženklais ir instrumentais, kūrė scenografijas ir etiudus, svečiavosi Martyno Mažvydo skaitykloje ir turėjo kupiną įspūdžių ir nuotykių savaitę!

Nepakartojami nuotykiai, nauji draugai, pramogos, tyrinėjimai ir dar daugybę naujienų mūsų organizuojamose stovyklose laukia ir šiemet. Kviečiame registruotis visus, nes Gyvas Teatras prasideda nuo tavęs.

“Būti ar nebūti?” - 2022

2022 metų kūrybiškumo stovyklose netrūko įsimintinų akimirkų ir naujų potyrių.

Praėjusiais metais, trupė GyviTeatre visus stovyklautojus kvietė į vasaros kūrybiškumo stovyklą Molėtuose. Čia stovyklautojų laukė daugybė kūrybinių veiklų ir paskaitų. Kiekvieną dieną vaikai buvo supažindinami su negirdėtais teatro ir muzikos terminais, įtraukiami į aktyvias diskusijas, kurių tikslas skatinti stovyklautojus atrasti savo kūrybiškumą. Stovyklos metu turėjome unikalią progą paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Pasipuošus trispalve kartu giedojome valstybinį himną, taip pat kurėme vaidybines istorijas apie Mindaugo karūną. Molėtų stovykloje turėjome ir nuostabią viešnią – teatro grimo meistrę Indrę Sukackaitę, kuri pakvietė visus stovyklautojus į grimo dirbtuves. Čia ji papasakojo bei parodė, kaip techniškai per kelias sekundes galima pakeisti aktoriui įvaizdį. Na, o šios stovyklos laukiamiausia dalis buvo išvyka į Molėtų observatoriją, kurios metu stovyklautojai dalyvavo naktinėje ekskursijoje ir sužinojo daugybę įdomybių apie dangaus kūnus!

Dienos stovykloje, visą savaitę, su mažyliais tyrinėjome įvairias meno rūšis, susipažinome su nematytais užkulisiais, turėjome daugybę progų tyrinėti aplinką, kurti, atskleisti save ir džiaugtis nuotykiais! Kūrybiškumo stovykloje, mūsų mažieji stovyklautojai susipažino su aktore Egle Špokaite – Dapšiene ir kartu suvaidino spektakliuką “Jaučio trobelė”!

Daugybė nuotykių ir įspūdžių Jūsų laukia ir šių metų GyviTeatre organizuojamose stovyklose, tad kviečiame prisijungti tave ir kartu sukurti naują Gyvo Teatro istoriją.

“Būti ar nebūti?” - 2021

Praėjusiais metais vasaros kūrybiškumo stovyklose “Būti ar nebūti?” sulaukėme daugybės naujų veidų, kurie kartu su mūsų trupe leidosi į nepakartojamus nuotykius ir atradimus.

2021 metais mūsų trupė pirmą kartą pakvietė stovyklautojus į savaitės laiko stovyklą su nakvyne Molėtuose, čia stovyklautojai nėrė į menų erdvę, kurioje netrūko aktyvių veiklų, naujų žinių ir įdomių patirčių. Stovykloje svečiavosi nuostabi aktorė Justė Zinkevičiūtė, kuri dalijosi savo asmenine patirtimi, į miuziklų dirbtuvės stovyklautojus kvietė talentinga atlikėja – aktorė Liucija Nanartavičiūtė, kuri buvo paruošusi ypatingą programą mūsų vaikams, linksmai pajudėjome su šokių kolektyvo “Mees!” vadovė Ilona Janulevičiūtė, na, o į teatro dirbtuves kvietė šios stovyklos vadovai Agnė Levickaitė ir Dovydas Mikaliūnas.

Dienos stovykloje mūsų stovyklautojai tapo mažaisiais tyrinėtojais, kurie keliavo į interaktyvias edukacijas, susipažino su kino kameromis, patys jas išbandė, garsino filmukus, kūrė dainas, vaidino ir sukūrė nuostabią pasaką iš plastilino. Kiekvieną dieną stovyklautojai aplankydavo menų laboratoriją, kurioje tyrinėjo klausimą ko reikia geram atlikėjui, radę atsakymus, įgytas žinias jie pritaikė savo pasirodymuose.

Taip pat, šią vasarą, buvome pakviesti į Šventąją, kur, bendradarbiaujant su Lietuvos neįgaliųjų draugija, vaikams su negalia pristatėme teatro subtilybes ir kvietėme kartu su teatro trupe GyviTeatre nerti į kūrybiškumo ir savęs išlaisvinimo kelionę!

Visus šiuos įspūdžius yra be galo sunku aprašyti, todėl mes labai rekomenduojame viską patirti patiems kitose mūsų stovyklose!

“Pakopa po pakopos” - 2020

Jaunųjų artistų dirbtuvėse “Pakopa po pakopos” Vilniuje ir Kaune, savaitę praleidome gilindamiesi į teatro ir muzikos užkulisius. Kiekvienas stovyklos dalyvis turėjo unikalią galimybę sudalyvauti realiame kastinge ir išbandyti savo jėgas prieš profesionalią komisiją. Stovykloje svečiavosi dvi nuostabios aktorės Justė Zinkevičiūtė ir Austėja Lukaitė, kurios dalinosi savo gyvenimo pakopomis ir įspūdžiais iš teatro pasaulio. Jaunųjų artistų dirbtuvėse, stovyklautojai buvo pakviesti ir į garso įrašų studiją, kurioje patys garsino reklamas. Stovykloje netrūko edukacijų ir įsimintinų veiklų, kurios vaikams padėjo atskleisti savo talentus, ugdyti kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi. Vasaros nuotykiai buvo kupini naujų atradimų ir įspūdžių, vaikai papildė savo bagažą naujomis žiniomis, na, o svarbiausią, vasaros atostogas praleido naudingai, kopdami drauge teatro ir muzikos pakopomis!

"O Kodėl?" - 2019

Kultūrinėje – edukacinėje vasaros dienos stovykloje “O Kodėl?” Vilniuje savaitę praleidome ieškodami atsakymų į pačius įvairiausius klausimus, kalbinome ryškias teatro ir muzikos asmenybes – aktorių Eimutį Kvoščiauską ir Justiną Stanislovaitį. Lankėmės išskirtinėse miesto erdvėse ir edukacijose, pasitelkę teatrą ir muziką miesto erdvėse kūrėme flashmobus ir performansus, save išbandėme lyderystės ugdymo užduotyse, ugdėme savo kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi, o visų svarbiausia, susiradome daug draugų ir smagiai praleidome vasaros atostogas drauge!
Dalinamės pačių stovyklautojų kurtu filmuku “Kartą vasarą…”

Vasaros kūrybiškumo stovykla 2018

Vaikų vasaros stovykloje savaitę praleidome bandydami suprasti, kas yra muzikinis teatras, ką reiškia būti aktoriumi, dainininku, koks jausmas koncertuoti scenoje, kurti kostiumus, susipažinome su artisto gyvenimu iš arti ir patys tapome kūrėjais. Dalinamės nuotraukų galerija iš mūsų pirmosios Kūrybiškumo stovyklos Vilniuje 2018 metais.